Opis przypadków

    Home / Galeria zabiegów

Lecznicze działanie Serum Arkady

Do gabinetu zgłosiła się pacjentka z małymi pęknięciami między palcami stóp, które powodowały swędzenie oraz utrudniały chodzenie. Poinformowała również, że ma uczulenie na stopach podczas noszenia wkładek ze skóry. W czasie badania zauważyłam strupki pomiędzy palcami.

Na podstawie występujących objawów, prawdopodobną przyczyną powyższych problemów jest reakcja alergiczna na przedmiotowe wkładki.

Podczas wywiadu pacjentka poinformowała również, że ma inny nieestetyczny problem. Ciemnoróżową bliznę po oparzeniu ręki tłuszczem.

W celu regeneracji skóry pomiędzy palcami stóp oraz blizny po oparzeniu zalecono codzienne stosowanie Serum Arkady min. 2 razy dziennie.

Serum zawiera w swoim składzie naturalne składniki m.in. olejek z drzewa herbacianego, który działa przeciwbakteryjnie, a w połączeniu z kolagenem przyspiesza gojenie ran oraz zapobiega powstawaniu blizn. Kolejnym składnikiem jest gliceryna, która posiada właściwości nawilżające umożliwiające przenikanie składników aktywnych serum w głąb skóry.

Efekty terapii

Zmiany występujące w przestrzeniach międzypalcowych zniknęły oraz poprawił się stan paznokci i wałów paznokciowych. Kuracja trwała 2 tygodnie.
Bardzo dobrą skuteczność Serum potwierdza szybka regeneracja skóry ręki. Blizny zbledły całkowicie, a skóra została wygładzona oraz nawilżona. Kuracja trwała 3 miesiące.

Regeneracja paznokci pourazowych

Do gabinetu zgłosiła się Pacjentka z problemem odchodzącej płytki paznokcia na dużym palcu. Podczas wywiadu podologicznego poinformowała, że uszkodzenie paznokcia powstało po wędrówkach górskich. Stwierdzono, że przyczyną uszkodzenia był bardzo mocny ucisk w obuwiu oraz nadmierne pocenie się stopy. Dodatkowo cały paznokieć był w dość kiepskim stanie.

Podczas zabiegu została usunięta uszkodzona płytka paznokcia. W związku z tym, że pacjentka nie odczuwała dyskomfortu (pomimo znacznego usunięcia części paznokcia), zaproponowano stosowanie 2 razy dziennie preparatu do regeneracji i odbudowy paznokci.

Preparat zawiera w swoim składzie nanocząsteczki. Dzięki swym mikroskopijnym rozmiarom, docierają one do miejsc niedostępnych, skutecznie regenerując paznokcie oraz dostarczając składników odżywczych koniecznych do odbudowy zniszczonej płytki. Preparat dodatkowo poprawia elastyczność płytki i wzmacnia jej odporność na łamanie, pękanie i rozdwajanie.

Na zdjęciach widać efekt czteromiesięcznej terapii w gabinecie.

Leczenie paznokcia wrastającego

Pacjent zgłosił się do gabinetu z wrastającym paznokciem. W trakcie wywiadu ustalono, że interwencja chirurgiczna przyczyniła się do powstania stanu zapalnego.

Wały paznokciowe zostały oczyszczone z zalegających małych kawałków paznokci. Dodatkowo zastosowano odpowiednie opatrunki.

Pacjent zgłaszał się regularnie na wizyty kontrolne oraz dostosował się do zaleceń domowych.

Czas trwania terapii: 1,5 miesiąca

Leczenie brodawek

Brodawki to częsty problem u dzieci. W tym przypadku znajdowała się ona na paluchu, dając podczas chodzenia spory dyskomfort. Terapia zakończona sukcesem.

Leczenie brodawek

Brodawki występujące w okolicach śródstopia są bardzo uciążliwe. W tym przypadku terapia przebiegła szybko dzięki czemu Pacjent może cieszyć się komfortem podczas chodzenia.