Podologia

    Home / Dezynfekcja obuwia ozonem

Dezynfekcja obuwia ozonem

Na stopach znajdują się gruczoły ekrynowe, które wydzielają bezwonny pot. W niesprzyjających okolicznościach, na przykład przy różnych chorobach oraz podczas codziennego użytkowania obuwia, uprawiania sportu, pod wpływem działania bakterii nasz pot wydziela nieprzyjemny zapach.

W naszym Gabinecie dezynfekujemy obuwie metodą ozonowania. Mgiełka ozonowa krążąc we wnętrzu obuwia likwiduje pleśnie, grzyby oraz bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie brzydkiego zapachu i zakażenia skóry i paznokci stóp.

Dezynfekcja ozonem jest skuteczniejsza od innych środków dezynfekujących np. pudrów, aerozoli czy kremów, które jedynie maskują nieprzyjemny zapach, ale go nie usuwają. Postać gazu, ma doskonałe właściwości penetracyjne dla wszelkiego rodzaju powierzchni chropowatych, tkanin, włókien z których zbudowana jest wewnętrzna warstwa obuwia. Dzięki temu ozon dociera w każdy zakamarek, a jego szybki czas rozpadu do postaci zwykłego tlenu powoduje, że po 30-45 minutach wnętrze buta jest obojętne chemicznie.

Po wykonanej dezynfekcji buty będą jak nowe. Nie zdeformują się i będą świeżo pachnieć.

Dezynfekcja trwa zaledwie 5 minut. Koszt usługi to jedyne 10 zł za parę butów.

Warunek do skorzystania z usługi: buty muszą być czyste.