Podologia

    Home / Leczenie grzybicy paznokci

Leczenie grzybicy paznokci

W zakres oferty gabinetu PODO Beauty w Bydgoszczy wchodzi szeroka gama zabiegów podologicznych. Poza usuwaniem odcisków czy opracowaniem pękających pięt zajmujemy się także kompleksowym leczeniem grzybicy paznokci. Zakażenia wywołane przez grzyby należą do najczęściej diagnozowanych schorzeń w obrębie płytki paznokciowej. Ich przyczyną zazwyczaj są:

  • dermatofity,
  • grzyby pleśniowe,
  • grzyby drożdżopodobne.

Chorobotwórcze patogeny przenikają w głąb płytki paznokciowej od strony bocznej lub brzegu paznokcia. Obszar zajęty stanem chorobowym można rozpoznać po charakterystycznym żółto-brązowym zabarwieniu. Do charakterystycznych objawów grzybicy paznokci należy także:

  • kruchość i łamliwość płytki paznokciowej,
  • rogowacenie,
  • pogrubienie paznokci

Kompleksowe leczenie grzybicy paznokci w Bydgoszczy

W gabinecie podologicznym PODO Beauty w Bydgoszczy proponujemy pacjentom wyłącznie sprawdzone metody zwalczania zakażeń grzybiczych w obrębie płytki paznokciowej. Leczenie grzybicy paznokci w większości przypadków jest związane z koniecznością usunięcia zainfekowanej płytki, co ma na celu zmniejszenie ryzyka nawrotów choroby. Po usunięciu fragmentów zniszczonego paznokcia ma miejsce oczyszczenie pozostałości zakażonej patogenami płytki paznokciowej oraz zrogowacenia w obrębie łożyska.

Z uwagi na małą inwazyjność i wysoką skuteczność zabiegi podologiczne polegające na usunięciu zainfekowanej płytki stają się coraz bardziej popularną metodą leczenia grzybicy paznokci zarówno u starszych, jak i u młodszych osób.

leczenie grzybicy paznokci