Podologia

    Home / Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy

Gabinety podologiczne oferują szereg zabiegów, wpływających pozytywnie na stan stóp, który odgrywa istotną rolę w naszym codziennym życiu, determinując komfort chodzenia i możliwości w zakresie aktywności fizycznej. Wiele z nich pomaga również zadbać o estetykę. Do tej kategorii ingerencji podologicznych należy pedicure leczniczy – nieoceniona pomoc w walce z wszelkiego rodzaju niepożądanymi i bolesnymi zgrubieniami skóry, takimi jak modzele, odciski, także i te podpaznokciowe, Zabieg obejmuje również opracowanie pękającej skóry pięt oraz suchej skóry stóp. Mogą one powstawać na skutek nieprawidłowej pielęgnacji, przewlekłymi przeciążeniami związanymi z trybem życia, ale również w wyniku zmagań pacjenta z różnymi chorobami przewlekłymi, także tymi o podłożu autoimmunologicznym. Należą do nich między innymi cukrzyca stwardnienie rozsiane i nowotwory, czy schorzenia skóry takie jak łuszczyca, atakująca także paznokcie. Do powstawania niepożądanych zmian może przyczyniać się również źle dobrane, niewygodne obuwie, dlatego jednym z ważnych elementów profilaktyki jest właśnie zakup odpowiednich butów.

Profesjonalny pedicure w Bydgoszczy

Przeprowadzany w naszym gabinecie podologicznym w Bydgoszczy pedicure leczniczy to zabieg, skierowany głównie do osób, zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami, dotykającymi stopy. Sprawdzi się również w przypadku pacjentów z wadami postawy i deformacjami palców. Ingerencja przeprowadzana jest zgodnie ze wszystkimi normami, z wykorzystaniem innowacyjnych metod.

Zabieg polega na usunięciu nadmiernie zrogowaciałego naskórka stóp, odcisków, modzeli, skróceniu i opracowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych. Zakończony jest aplikacją odpowiednio dobranego preparatu pielęgnacyjno-leczniczego.

Po każdym zabiegu udzielane są porady na temat postępowania pozabiegowego oraz pielęgnacji domowej.

pedicure leczniczy