Podologia

    Home / Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Przyczyną uszkodzenia płytki paznokcia mogą być urazy mechaniczne, choroby, stosowanie silnych leków lub zabiegi chirurgiczne, po których następuje uszkodzenie macierzy, a w konsekwencji brak wzrostu paznokcia.

W takich przypadkach dobrą receptą jest rekonstrukcja paznokcia, ponieważ chroni odsłonięte łożysko przed podrażnieniami, mogącymi doprowadzić do stanów zapalnych oraz obrzęków. Dodatkowo brak lub ubytek paznokcia to problem estetyczny.

Zabieg rekonstrukcji nie jest zabiegiem kosmetycznym, wykonuje się go wyłącznie za pomocą specjalistycznych produktów medycznych.

Żel wykorzystywany do rekonstrukcji jest na bazie clotrimazolu i mikro srebra, dzięki czemu ma działanie przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne. Masy żelowe są elastyczne oraz nie powodują dyskomfortu podczas chodzenia.

Zabieg jest bezbolesny i przywraca estetyczny wygląd paznokcia.

Zabieg rekonstrukcji paznokcia w Bydgoszczy

Tego rodzaju ingerencja dokonywana jest zazwyczaj w przypadku osób, których płytka paznokciowa pod wpływem określonych czynników nie rozwija się prawidłowo. Rekonstrukcja paznokcia to zabieg, przeprowadzany nie tylko w celach estetycznych, ale również ochronnych. Brak keratynowej osłony może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. Podolog z wykorzystaniem nowoczesnych metod jest w stanie zredukować prawdopodobieństwo ich wystąpienia do minimum. W naszym gabinecie w Bydgoszczy zabieg ten przeprowadzany jest z zastosowaniem precyzyjnych sprzętów i specjalistycznych produktów medycznych. Wykonany w sposób profesjonalny, umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej, przed zabiegiem często uniemożliwiany przez stan płytki, powodujący dyskomfort przy poruszaniu się.